Hakkımızda

 

Hatay yöresel dogan güneş gıda 1972 tarihinde Antakyanın merkezinde künefelik peynir üretimi yapan bir mandıra olarak açıldı. Memleketimizin olmazsa olmazı olan künefe tatlısı için ve tuzsuz olarak kullanılan künefe peyniri zamanla tüm türkiyeye dagıtılmaya başladı.

Firmamız talep üzerine kahvaltılık lavaş,dil,örgü,sünme,sürk,tuzlu yoğurt,yayık tereyağ istege göre yapmaya ve dagıtımına başladı.2001 tarihinde talep üzerine ankaraya  hatay yöresel dogan güneş adı altında şube açtık.ankarada cengiz enis özdemir tarafından Atatürk Kültür Merkezindeki yapılan yöresel fuarlara antakya yöresel olarak katıldık ve yöremizin ürünlerini ankaraya tanıttık.

Kısa bi zamandan sonra Antakyadan günlük araçla getirilen künefe peynirini tüm restorantlara her gün taze olarak ulaştırdık, zincir marketlare ,sosyete pazarlarına ,avm lere kahvaltılık ürünleri Hatay Yöresel Doğan Güneş etiketleri adı altında sizlerle buluşturduk.


01.01.2014 tarihinde Ankara Ulus sanayi caddesine Hatay Yöresel Doğan Güneş adı altında ilk perakende magazamızı sizlere daha iyi hizmek verebilmek için açtık. Yöremiz ürünlerini sizlere ulaştırmak ve tanıtmaktan dolayı ankara kurucusu olan Cengiz Irmak Özdemir olarak mutluluk duyarım.

not.çok yakında ankaranın bi çok yerinde perakende şube çalışmalarımızla hizmete geçicez